Športovci zložili olympijský sľub, najväčšie zastúpenie v slovenskej výprave má VŠC Dukla

Slovenskí olympijskí reprezentanti, medzi ktorými majú najväčšie zastúpenie športovci z Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, dnes zložili na Bratislavskom hrade slávnostný olympijský sľub prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi. Ten im pri tejto príležitosti zaželal, aby sa im splnili predsavzatia podať čo najlepší výkon. V národných farbách budú Slovensko reprezentovať na Letných olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro od 5. do 21. augusta 2016.

Športovcov prišiel na Bratislavský hrad povzbudiť aj minister obrany SR Peter Gajdoš. „S niektorými športovcami a trénermi z našej Dukly som sa tento týždeň už stretol aj v Banskej Bystrici.  A všetci dostali jasnú úlohu, premeniť mince, ktoré som im dal pre šťastie, na medaily. No verím, že im budú zároveň vo vypätých športových situáciách pripomínať aj silnú podporu z domova,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš.

Vojenskí športovci z Dukly získali až 19 miesteniek v 52-člennej slovenskej výprave, ktorá zabojuje o cenné kovy v tej najsilnejšej konkurencii z celého sveta. Reprezentanti Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica majú doteraz na konte z letných olympijských hier 7 zlatých, 5 strieborných a 4 bronzové medaily.

Z Vojenského športového centra Banská Bystrica sa na olympiáde predstavia atléti Dana Velďáková, Jana Velďáková, nrtm. Martina Hrašnová, Mária Gáliková, Mária Czaková, Matúš Bubeník, Marcel Lomnický, des. Anton Kučmín, nrtm. Matej Tóth, Martin Tišťan a čat. Dušan Majdán, vodný slalomár Jakub Grigar, rýchlostní kanoisti nrtm. Peter Gelle a Vincent Farkas, športový strelec rtn. Juraj Tužinský, plavci Katarína Listopadová a slob. Tomáš Klobučník, cestný cyklista des. Patrik Tybor a vzpierač slob. Ondrej Kružel. Siedmi vojenskí reprezentanti pocestujú na olympiádu po prvýkrát.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 23.07.2016
Hodnotenie:
Čítanosť: 1288


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu