Novým zástupcom náčelníka Generálneho štábu OS SR - náčelníkom štábu je generálmajor Miroslav Kocian

Novým zástupcom náčelníka Generálneho štábu OS SR – náčelníkom štábu je od 1. apríla generálmajor Miroslav Kocian. Vo funkcii nahradil generálmajora Jindřicha Jocha, ktorý prevzal velenie Pozemných síl OS SR. Oboch dnes za prítomnosti náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generála Milana Maxima prijal minister obrany SR Peter Gajdoš

„Želám vám, aby sa vám na nových pozíciách darilo a aby ste mali okolo seba dobré tímy ľudí, ktorým môžete dôverovať a môžete sa o nich oprieť,“ povedal na stretnutí minister obrany Peter Gajdoš. Ako doplnil generál Maxim na Generálny štáb OS SR sa vracia „staronová krv“, keďže genmjr. Kocian v minulosti pôsobil ako 1. zástupca náčelníka GŠ OS SR.

„K tejto pozícii pristupujem k rešpektom, ako ku každej, na ktorej som doteraz pôsobil. A rozhodne chcem prispieť svojimi skúsenosťami,“ povedal nový zástupca náčelníka Generálneho štábu OS SR – náčelník štábu.

Genmjr. Kocian má za sebou bohatú vojenskú kariéru. Vzdelanie získal na vojenských akadémiách v Liptovskom Mikuláši, Brne, Hamburgu a Ríme, pôsobil vo vzdušných silách i na Veliteľstve síl výcviku a podpory. Má tiež skúsenosti zo spolupráce s nemeckou armádou priamo v Nemecku, ako aj v rámci mierových síl KFOR v Kosove.

Na Generálnom štábe OS SR zastával funkciu náčelníka štábu pre operácie a v roku 2011 sa stal prvým zástupcom náčelníka generálneho štábu. Do konca marca tohto roku viedol Úrad vojenského predstaviteľa Slovenskej republiky pri NATO v Bruseli.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 03.04.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 184


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu