Minister Gajdoš sa pred sviatkami spojil so slovenskými vojakmi v zahraničí

Minister obrany Peter Gajdoš sa dnes prostredníctvom videokonferencií spojil s vojakmi, ktorí budú počas sviatkov slúžiť v operáciách a misiách medzinárodného krízového manažmentu. Mimo domova bude plniť úlohy viac ako 400 príslušníkov Ozbrojených síl SR.

„Verím, že aj pri plnení náročných úloh si nájdete čas na to, aby ste si pripomenuli veľkonočné sviatky. Aj keď samozrejme, určite by ste boli počas nich radšej so svojimi blízkymi. No verte, že o to viac sme na vás a na to, že reprezentujete našu krajinu hrdí, “ povedal veliteľom kontingentov šéf rezortu obrany a zároveň im a ich tímom zaželal príjemné sviatky.

Minister Gajdoš dnes okrem iného poďakoval aj podplukovníkovi Oliverovi Toderiškovi, veliteľovi slovenského kontingentu v operácii Resolute Support za flexibilnú pomoc nášmu nedávno zranenému vojakovi v Afganistane. „Osobne som s ním tento týždeň telefonoval a potvrdil mi, že sa už cíti lepšie,“ povedal minister.

Velitelia slovenských kontingentov na Cypre v misii UNFICYP pplk. Rudolf Eštók a v operácii ALTHEA v Bosne a Hercegovine pplk. Ľuboš Murček šéfa rezortu obrany ubezpečili, že veľkonočné sviatky si vojaci v zahraničí pripomenú v rámci možností. „Samozrejme tak, aby zároveň boli splnené všetky úlohy,“ povedal pplk. Murček.

Plukovník René Ház, ktorý pôsobí v pozorovateľskej misii EUMM v Gruzínsku priblížil ministrovi aktuálnu situáciu v krajine a kapitán Stanislav Miščík v misii UNTSO. Šéf rezortu obrany sa dnes spojil aj s veliteľom účelového zoskupenia Štefánik majorom Vladimírom Moškom. Ten ministra informoval, že počas Veľkonočného pondelka sa vojaci zúčastnia na slávnostnom nástupe v súvislosti s cvičením Summer Shield.

V súčasnosti pôsobí v misiách a operáciách medzinárodného krízového manažmentu 264 príslušníkov Ozbrojených síl SR a ďalších 149 cvičí v Pobaltí.  Najviac našich vojakov - 169 je nasadených v misii UNFICYP na Cypre. Ďalších 51 príslušníkov je v operácii Resolute Support v Afganistane. V operácii EUFOR ALTHEA v Bosne a Hercegovine je nasadených 41 našich vojakov. Dvaja vojaci pôsobia v pozorovateľskej misii UNTSO v Izraeli a jeden vykonáva pozorovateľskú činnosť v misii EUMM v Gruzínsku.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 13.04.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 103

Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu