Minister Gajdoš rokoval s českou veľvyslankyňou L. Klausovou

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes s veľvyslankyňou Českej republiky Liviou Klausovou a novoakreditovaným pridelencom obrany Českej republiky genmjr. Jánom Gurníkom prediskutovali aktuálne témy bilaterálnej spolupráce v oblasti obrany.
 
„Vzájomná spolupráca medzi našimi krajinami je dlhodobo na výnimočnej a nadštandardnej úrovni a dosahuje viditeľné výsledky. Vynikajúcim príkladom je napríklad posilnenie spolupráce Pozemných síl OS SR a Armády Českej republiky v oblasti spoločných cvičení,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. Ide napríklad o výcvik mechanizovaných, prieskumných, ženijných, delostreleckých jednotiek, či jednotiek RCHBO.
 
Minister Gajdoš informoval veľvyslankyňu a pridelenca obrany aj o vyslaní vojenských policajtov do operácie Sophia v Stredozemnom mori, novele zákona o dobrovoľnej vojenskej príprave, do ktorej sa už môžu záujemcovia prihlásiť na regrutačných skupinách, ako aj o pilotnom projekte aktívnych záloh na Slovensku. Šéf rezortu obrany vyzdvihol aj účasť českých vojakov na najväčšom minuloročnom cvičení Slovak Shield. Hovorili aj o budúcoročných oslavách 100. výročia vzniku spoločného štátu Čechov a Slovákov, nadchádzajúcom samite NATO v Bruseli, veľtrhu IDET v Brne, ako aj o Dňoch NATO v Ostrave.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Michal Psota - Dátum: 11.05.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 175


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu