Bezpečnostná rada a vláda schválili obmenu techniky pre pozemné sily

Obrázok k článku
Bezpečnostná rada a vláda SR dnes schválili materiál na zabezpečenie projektov bojových obrnených vozidiel 8x8 a bojových obrnených vozidiel/viacúčelových taktických vozidiel 4x4. Celková hodnota tejto modernizácie, ktorá je naplánovaná až do roku 2029, je odhadovaná takmer na 1,2 miliardy eur.

„V minulom období bola obmena techniky zameraná prevažne na vzdušné sily, no sme presvedčení, že modernizácia musí byť v rovnováhe. Zásadnú obmenu potrebuje aj technika pozemných síl. Preto sme požiadali vládu o mandát na zabezpečenie týchto projektov,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. Zároveň ubezpečil, že celý proces bude maximálne transparentný a rezort o ňom bude priebežne informovať. „Teraz je našou úlohou pripraviť projekty obstarania, a to tak, aby sme do nich v zmysle programového vyhlásenia vlády v maximálnej možnej miere zapojili domáci obranný priemysel,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš.

Podľa schváleného materiálu sú odhadované náklady na nákup vozidiel 8x8 vo výške 417 miliónov eur, na vozidlá 4x4 je to 782,7 milióna eur. Nákupy by mali byť realizované postupne v rokoch 2018 až 2029.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - archív - Dátum: 17.05.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 1857


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu