Do dobrovoľnej vojenskej prípravy sa môžu záujemcovia prihlasovať až do 23. júna

Obrázok k článku
Ozbrojené sily SR predĺžili možnosť prihlásiť sa do dobrovoľnej vojenskej prípravy o ďalšie dva týždne, a to až do 23. júna 2017. Príležitosť spoznať svoje limity a zároveň urobiť niečo pre seba a Slovenskú republiku, tak má ešte viac mladých ľudí. Absolventi dobrovoľnej vojenskej prípravy môžu počítať aj so zvýšeným finančným príspevkom. Motiváciou pre mladých by však malo byť rozhodne aj vlastenectvo a záujem o prípravu na obranu Slovenska pod vedením profesionálnych vojakov.

Rezort obrany projekt dobrovoľnej vojenskej prípravy v tomto roku vylepšil novelou zákona a vďaka pozmeňujúcemu návrhu poslaneckého klubu Slovenskej národnej strany sa výrazne zvýšil aj finančný príspevok pre absolventov, a to o takmer 730 eur. V súčasnosti je teda až vo výške až viac ako 1100 eur.

Nových záujemcov o absolvovanie dobrovoľnej vojenskej prípravy čaká 11-týždňový výcvik v termíne od 2. augusta do 17. októbra 2017 v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine. V rámci neho absolvujú vojenský výcvik pod vedením skúsených profesionálnych vojakov, čím získajú základné vedomosti a zručnosti potrebné pre plnenie úloh ozbrojených síl.

Dobrovoľná vojenská príprava je v súčasnosti pre slovenských občanov, ktorí nie sú príslušníkmi ozbrojených síl alebo iných bezpečnostných zborov, jedinou legálnou možnosťou ako získať základné vojenské vedomosti a zručnosti. Rezort obrany chce týmto zároveň predchádzať posilňovaniu vplyvu akýchkoľvek polovojenských a „poloextrémistických“ organizácií na území Slovenska.

Po úspešnom ukončení dobrovoľného výcviku sa absolventi automaticky stávajú súčasťou záloh Ozbrojených síl SR. V prípade ich záujmu o vstup do Ozbrojených síl SR už nebudú musieť absolvovať základný vojenský výcvik.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - archív - Dátum: 01.06.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 101


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu