Do branných hier sa zapojili stovky študentov, sériu rezort obrany ukončil v Malackách

V Bratislavskom kraji sa v piatok úspešne skončila séria branných súťaží v ôsmich samosprávnych krajoch Slovenska, ktorými Ministerstvo obrany SR chcelo podporiť zvýšenie branného povedomia u mladých ľudí, zvýšiť ich záujem o dobrovoľnú vojenskú prípravu a témy o obrane vlasti. Rezort obrany usporiadal záverečnú brannú súťaž v priestoroch Gymnázia Malacky.

Študenti tretích a štvrtých ročníkov z 10 stredných škôl si zmerali svoje sily a vedomosti v streľbe z airsoftových zbraní, topografie, zdravotníckej prípravy, ale tiež vo vedomostnom teste, či na prekážkovej dráhe radiačnej, chemickej a biologickej ochrany. Najlepší výkon podali študenti zo Súkromnej SOŠ automobilovej Duálnej akadémie J. Jonáša z Bratislavy.

Od konca marca 2017 sa konali branné súboje okrem Malaciek aj v Bardejove, Martine, Rimavskej Sobote, Trenčíne, Leviciach, Trnave a Trebišove. Na každom podujatí súťažilo 7 až 11 družstiev, zložených z troch členov a dvoch náhradníkov, a návštevnosť sa pohybovala okolo 400 – 500 študentov. Tí sa zároveň v stanoch krajských regrutačných skupín informovali o možnostiach vstupu do Ozbrojených síl SR a zapojenia sa do dobrovoľnej vojenskej prípravy, ktorej termín prihlasovania sa predĺžil do 23. júna 2017.

Pre študentov boli pripravené aj statické ukážky vojenskej techniky, boj zblízka, showprogram Čestnej stráže OS SR, či kynologické ukážky Vojenskej polície. Zámerom rezortu obrany je tiež takýmito aktivitami predchádzať posilňovaniu vplyvu polovojenských organizácií s extrémistickým pozadím na mladých ľudí, a teda im poskytnúť legálne možnosti získania branných schopností a zručností.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 10.06.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 128


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu