Zmena termínov presunu konvojov Armády USA cez územie Slovenska

Obrázok k článku
Cestný presun prvej časti vojenských konvojov, o ktorých  informoval rezort obrany koncom minulého týždňa, sa posunul na iný termín. Tranzit Armády USA cez juhozápadnú časť Slovenska  na medzinárodné cvičenie Severoatlantickej aliancie Saber Guardian 2017 v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku, by mal prejsť  cez územie Slovenska  v nasledujúcich dňoch.

Od štvrtka 15. júna do soboty 17. júna by malo prejsť  okolo obeda a v popoludňajších hodinách cez Slovensko po cestných komunikáciách niekoľko desiatok jazdných súprav s prívesmi vo väčších kolónach. Vojenská polícia v súčinnosti s Policajným zborom SR budú zabezpečovať bezproblémový priebeh presunov v rámci nášho územia od českých hraníc až po hranice s Maďarskom tak, aby neprišlo k výraznejším dopravným obmedzeniam. Po železničných tratiach budú prechádzať vo štvrtok 15. júna aj vlakové súpravy s vojenskou technikou.

Armáda USA presunie cez Európu na cvičenie Saber Guardian 2017 niekoľko stoviek kusov techniky vo viacerých konvojoch počas mesiacov jún a júl. Na cvičení predovšetkým v rumunských a bulharských výcvikových priestoroch sa počíta s účasťou približne 25 000 vojakov, ktorí si budú precvičovať súčinnosť ozbrojených síl niektorých členských krajín Aliancie od 5. do 22. júla 2017. Slovensko ako člen NATO podporí svojich spojencov zabezpečovacími aktivitami presunu vojenskej techniky a osôb cez svoje územie. O presune vojenskej techniky a vojakov Armády USA, ktorý bude väčšieho rozsahu, informovalo Ministerstvo obrany SR médiá a verejnosť už koncom apríla.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - archív - Dátum: 14.06.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 142


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu