Študenti si vyskúšali na Lešti vojenský výcvik

Víťazi branných súťaží, ktoré organizoval rezort obrany pre študentov stredných škôl vo všetkých krajoch Slovenska, si cez víkend v Centre výcviku Lešť vyskúšali „vojenský výcvik“. Účasť na podujatí Kemp 2017 bola hlavnou cenou pre tých najlepších študentov.

Vo vojenskom výcvikovom priestore sa študenti zdokonalili v topografii, zdravotnej i spojovacej príprave. Vojaci ich naučili základy sebaobrany a taktického presunu. Vyskúšali si aj prekonávanie prekážok a absolvovali aj základy protichemickej ochrany. Zážitkom bol pre nich aj nočný výcvik, či ubytovanie v stanovom tábore a vojenská strava.

Séria branných súťaží sa konala od konca marca vo všetkých ôsmich samosprávnych krajoch Slovenska. Študenti súťažili v Malackách, v Bardejove, v Martine, v Rimavskej Sobote, v Trenčíne, v Leviciach, v Trnave a v Trebišove. Na každom podujatí súťažilo 7 až 11 družstiev, zložených z troch členov a dvoch náhradníkov. Návštevnosť sa pohybovala okolo 400 – 500 študentov.

Vojaci z krajských regrutačných skupín v rámci týchto podujatí tiež informovali študentov o možnostiach vstupu do Ozbrojených síl SR a zapojenia sa do dobrovoľnej vojenskej prípravy. Pre študentov boli pripravené aj statické ukážky vojenskej techniky, boj zblízka, kynologické ukážky Vojenskej polície ale aj ukážky čestnej stráže. Rezort obrany chce aj týmto spôsobom podporiť u mladých ľudí vzťah k obrane vlasti.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Pavol Vitko - Dátum: 25.06.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 835


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu