Vojaci, policajti, hasiči a ďalšie zložky si precvičia vzájomnú spoluprácu počas cvičenia Nový horizont 2017

Obrázok k článku
Vojaci a zložky Ministerstva vnútra SR si od pondelka 10. júla do štvrtka 13. júla precvičia vzájomnú spoluprácu počas simulovaného vojnového stavu. Cvičenie Nový horizont 2017 sa uskutoční na východe Slovenska. Na vojakov, policajtov, hasičov, záchranárov, zástupcov samospráv a ďalších čakajú úlohy, ktoré by museli plniť, aby zabezpečili obranu a ochranu Slovenskej republiky.

Takéto spoločné cvičenia bezpečnostných a záchranárskych zložiek významne zvyšujú ich koordináciu a pripravenosť v prípade reálnej núdze. Zároveň si môžu všetky zložky zladiť spoločné postupy.

Bezpečnostné a záchranné zložky si tentokrát precvičia vzájomnú podporu pri plnení úloh v čase vojny a vojnového stavu. Spolu so samosprávou budú musieť zvládnuť riadenú evakuáciu obyvateľov z ohrozenej do susednej obce. Spoločne si vyskúšajú ochranu a obranu štátnej hranice a čaká na nich aj odstraňovanie následkov bojovej činnosti.

Cvičenie Nový horizont 2017 je v gescii 2. mechanizovanej brigády a zúčastní sa na ňom približne 200 vojakov a 100 príslušníkov ďalších zložiek a to za podpory viac ako 50 kusov rôznej techniky.

Spoločné cvičenie Ozbrojených síl SR, Policajného zboru SR, Hasičského a záchranného zboru, Červeného kríža a ďalších zložiek sa uskutoční v priestoroch Posádkového cvičiska Veľké Ozorovce v okrese Trebišov.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - archív - Dátum: 09.07.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 179


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu