Novým veliteľom Vzdušných síl OS SR bude od augusta brigádny generál Ľ. Svoboda

Novým veliteľom Vzdušných síl Ozbrojených síl SR bude od 1. augusta 2017 brigádny generál Ľubomír Svoboda. Vo funkcii vystrieda generálmajora Miroslava Korbu, ktorý odchádza plniť povinnosti na pozícii pridelenca obrany SR v USA. Pri príležitosti výmeny veliteľa sa dnes v priestoroch Taktického krídla Sliač uskutočnil slávnostný nástup.

Podľa náčelníka Generálneho štábu OS SR generála Milana Maxima si táto funkcia vyžaduje flexibilného a rozhodného profesionála, ktorý bude schopný riadiť plnenie celého spektra náročných úloh. „Nový veliteľ problematiku dôverne pozná vzhľadom k jeho dlhoročnej kariére na rôznych postoch vzdušných síl. Za celé obdobie služby v ozbrojených silách nazbieral množstvo skúseností vo veliteľských a štábnych funkciách,“ povedal generál Maxim. Odovzdanie funkcie sa uskutočnilo symbolickým odovzdaním a prevzatím štátnej vlajky medzi odchádzajúcim a nastupujúcim veliteľom. Počas slávnostného aktu  nechýbal ani prelet stíhacích lietadiel MiG -29.

„Keďže som stále aktívny pilot, na jednej strane je mi ľúto, že budem musieť ukončiť svoju vojenskú leteckú kariéru, no na strane druhej, mám nesmiernu radosť z toho, že moje očakávania sa plnia a  vzdušné sily sa začali prezbrojovať na novú leteckú techniku, ktorá výrazne pozdvihne kvalitatívnu úroveň spôsobilostí jednotiek vzdušných síl,“ povedal počas svojho príhovoru generálmajor Korba.

Brigádny generál Ľubomír Svoboda má za sebou bohatú kariéru a prešiel si niekoľkými významnými postmi, bol prvým veliteľom krídla vtedy ešte brigády velenia, riadenia a prieskumu Vzdušných síl OS SR vo Zvolene, velil silám výcviku a podpory, pôsobil na veliteľstve vzdušných síl ako zástupca veliteľa, prešiel niekoľkými funkciami GŠ OS SR a  má aj skúsenosti z pôsobenia mimo územia SR. 

Autor: MO SR - KOd, VzS OS SR, Foto: VzS OS SR - Dátum: 14.07.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 208


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu