Minister Gajdoš sa zúčastnil na celonárodných oslavách zvrchovanosti

Minister obrany SR Peter Gajdoš SR sa dnes v obci Medzibrod zúčastnil na celonárodných oslavách 25. výročia zvrchovanosti Slovenskej republiky. Deklarácia Slovenskej národnej rady o zvrchovanosti Slovenskej republiky bola prijatá 17. júla 1992. Na oslavách pripravených Slovenskou národnou stranou sa zúčastnil aj predseda Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre obranu a bezpečnosť Anton Hrnko, poslanec Národnej rady SR Radovan Baláž,  poslankyne Magdaléna Kuciaňová a Eva Smolíková.

„Prijatím deklarácie o zvrchovanosti sme do sveta vyslali jasný signál, kam sa náš národ chce ďalej uberať. Následne sme prijali Ústavu Slovenskej republiky a o pár mesiacov sa naša krajina stala suverénnym štátom. Aj vďaka týmto krokom vznikli samostatné ozbrojené sily, ktoré sú dnes garanciou obrany našej krajiny,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš.

Pri príležitosti dnešných osláv bol v obci Medzibrod pripravený aj bohatý kultúrno-spoločenský program. Podujatie vyvrcholí vo večerných hodinách zapálením vatry zvrchovanosti, ktorá má symbolicky 25 poschodí.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - KOd - Dátum: 15.07.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 207


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu