Minister Gajdoš vzdal úctu hrdinom Karpatsko-duklianskej operácie

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes vzdal úctu hrdinom Karpatsko-duklianskej operácie. Na oslavách 73. výročia pri Pamätníku na Dukle sa zúčastnili aj traja najvyšší ústavní činitelia. Predseda Národnej rady SR Andrej Danko aj s delegáciou českého parlamentu na čele s predsedom poslaneckej snemovne Janom Hamáčkom. Pri symbolickej „bráne k slobode“, ako sa označuje Dukliansky priesmyk, dnes zároveň šéf rezortu obrany udelil pamätné medaily vojnovým veteránom.

„Ako národ nemôžeme nikdy dopustiť, aby sa zabudlo na hrdinov Karpatsko-duklianskej operácie. Sloboda nášho národa sa nerodila ľahko a mier nikdy nebol, nie je a nebude samozrejmosťou. Preto sme povinní pripomínať tieto udalosti aj mladým ľuďom, ktorí si to častokrát neuvedomujú,“ uviedol šéf rezortu obrany. Zároveň zdôraznil, že je potrebné, aby deti a mládež navštevovali pamätné miesta histórie slovenského národa.

Spomienka na hrdinov Karpatsko – duklianskej operácie dnes pokračovala pietnym aktom kladenia vencov pri soche armádneho generála Ludvíka Svobodu a pri Pamätníku sovietskej armády vo Svidníku. Oslavy výročia boli už tradične spojené aj s prehliadkou Vojenského historického múzea vo Svidníku a vyhliadkovej veže pri Dukle.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 06.10.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 113


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu