Ministerstvo obrany zaujíma názor študentov na bezpečnosť

Minister obrany SR Peter Gajdoš vyhlásil v poradí už 13. ročník literárnej súťaže pre študentov stredných a vysokých škôl. Tentokrát môžu svoje práce posielať na tému „Naša bezpečnosť nie je samozrejmosťou“ na adresu sutaz@mod.gov.sk od štvrtka 12. októbra 2017 do polnoci 13. novembra 2017.
 
Pre splnenie podmienok je potrebné dodržať rozsah 500 až 600 slov, formát dokumentu .docx, .doc,  alebo .odf (open document format) a uviesť údaje v rozsahu meno, priezvisko, vek, škola a telefonický kontakt. Prijaté práce budú podľa autorov rozdelené do dvoch kategórií, študentov stredných škôl a študentov vysokých škôl. Ak práca v slovenskom jazyku a ľubovoľnom literárnom žánri splní podmienky, bude zaradená do prvého kola a hodnotená komisiou rezortu obrany, ktorá vyberie 5 najlepších v každej kategórii.
 
V druhom kole súťaže bude anonymne zverejnené práce na facebookovom profile ministerstva obrany (od 22. do 30. novembra 2017 - do polnoci) hodnotiť verejnosť. O víťazoch rozhodne finálny počet získaných „lajkov“. V decembri 2017 budú v každej kategórii zverejnené prvé tri miesta, ktoré budú ocenené finančnou odmenou 400 eur pre prvé miesto, druhé miesto 300 eur a 200 eur pre tretie miesto.
 
Komisia ministerstva obrany bude hodnotiť kvalitu literárneho textu, vystihnutie témy, splnenie formálnych podmienok a termínu doručenia. Podmienky, termíny a ďalšie informácie budú zverejnené aj na stránkach www.mosr.sk a www.facebook.com/mosr.sk.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - ilustračné - Dátum: 11.10.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 915


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu