Ministerstvo obrany opäť pripravilo beh na počesť vojnových veteránov, podporí ho aj Matej Tóth

Obrázok k článku
Ministerstvo obrany SR aj tento rok pozýva občanov, aby pri príležitosti Dňa vojnových veteránov vzdali spolu s profesionálnymi vojakmi a zamestnancami rezortu úctu padlým vojakom a vojnovým veteránom, a to behom na ich počesť. Podujatie sa už po štvrtýkrát uskutoční 11. novembra 2017 v Bratislave - v mestskej časti Petržalka – Kopčany so štartom od vojnového cintorína. Cieľom iniciatívy rezortu obrany je pripomenúť si Deň vojnových veteránov a tiež vzdať úctu padlým vojakom.

Slávnostný štart „behu na počesť vojnových veteránov“ je naplánovaný na symbolický čas o 11. 11 h, čiže na čas, kedy si svet pripomenie 99. výročie ukončenia 1. svetovej vojny. Za rezort obrany sa na ňom zúčastnia profesionálni vojaci, študenti Akadémie ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši, ale aj športovci Vojenského športového centra Dukla v Banskej Bystrici na čele s olympijským víťazom Matejom Tóthom.

Ešte pred samotným behom bude na vojnovom cintoríne v Petržalke – Kopčanoch pietna spomienka, ktorú rezort pripravuje v spolupráci s občianskym združením Vojenský veterán Bratislava.

Počas Dňa vojnových veteránov budú profesionálni vojaci v mestách Bratislava, Zvolen, Rožňava, Prešov a Žilina rozdávať červené maky – symbol Dňa vojnových veteránov spolu s informáciou o histórii vzniku tohto dňa a jeho symbolu.

V prípade záujmu zúčastniť sa „behu na počesť vojnových veteránov“ prosíme, aby sa záujemcovia zaregistrovali na http://www.kril.sk/registracia/vv.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - ilustračné - Dátum: 04.11.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 840


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu