13. ročník literárnej súťaže ministerstva obrany už má víťazov

Obrázok k článku
V poradí už 13. ročník literárnej súťaže ministerstva obrany na tému „Naša bezpečnosť nie je samozrejmosťou“ už má víťazov. Rozhodla o nich verejnosť hlasovaním na sociálnej sieti Facebook.
 
V kategórii stredné školy zvíťazila Klára Deketová z Bilingválneho gymnázia Milana Hodžu v Sučanoch s prácou „Ty a tvoja bežnosť“. Jej práca získala 650 hlasov. Za ňou nasledovala práca Karolíny Kollárovej z Gymnázia Bilíkova, Bratislava. Na treťom mieste sa umiestnila študentka Športového gymnázia v Žiline, Anastázia Šurábová.
 
Víťazom kategórie vysoké školy sa stal Peter Kromka, študent Univerzity Komenského v Bratislave s dielom „Poznačení“, ktoré získalo 1223 hlasov. Na druhom a treťom mieste sa umiestnili študenti Prešovskej univerzity v Prešove, Dominik Gromoš (2. miesto) a Ján Dvorščák (3. miesto).
 
Komisia rezortu obrany hodnotila v rámci prvého kola súťaže celkovo 210 prác, ktoré splnili stanovené podmienky. Z nich vybrala 5 prác v oboch kategóriách, za ktoré bolo možné hlasovať na sociálnej sieti. Hlasovania, ktoré trvalo od 22. novembra do 30. novembra do polnoci, sa zúčastnilo celkovo 4568 ľudí.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - ilustračné - Dátum: 01.12.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 3053


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu