Vojaci cvične vypálili 20 delostreleckých sálv, prípravu skontroloval aj minister obrany P. Gajdoš

Vojaci z Michaloviec dnes v priestoroch taktického cvičiska Kolíňanský vrch cvične vypálili 20 delostreleckých sálv. Išlo o tradičný nácvik pred novoročnými salvami, ktoré príslušníci Ozbrojených síl SR vypália na Tyršovom nábreží v pondelok 1. januára 2018 pri príležitosti 25. výročia Slovenskej republiky a samostatných ozbrojených síl (vtedy Armáda SR). Vojakov Samohybného delostreleckého oddielu z Michaloviec dnes na cvičisku navštívil aj minister obrany SR Peter Gajdoš.

„Som veľmi rád, že nácvik prebehol úspešne a bez akýchkoľvek komplikácii. Naši delostrelci sú na 1. január pripravení. Verím, že tak ako po minulé roky, aj tentokrát takto symbolicky privítame nový rok,“ povedal šéf rezortu obrany. Ako ďalej uviedol novoročným salvám v pondelok bude tak, ako dnes na nácviku, po prvýkrát veliť profesionálna vojačka – delostrelkyňa. 

V rámci nácviku zosúladili príslušníci Samohybného delostreleckého oddielu z Michaloviec všetky činnosti v súvislosti s pripravovaným novoročným vypálením delostreleckých sálv s pomocou 122 mm delostreleckých húfnic HD-30.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 29.12.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 1999


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu