Minister Gajdoš odovzdal zlatej Anastasii Kuzminovej sľúbené prekvapenie, s celou rodinou si oddýchne v kúpeľoch

Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes splnil svoj sľub a odovzdal Anastasii Kuzminovej sľúbené prekvapenie za zisk troch olympijských medailí na tohtoročnej zimnej olympiáde. Spolu s manželom a deťmi si môže týždeň oddýchnuť v kúpeľnom zariadení rezortnej spoločnosti Horezza. A medailový hetrik jej bude pripomínať aj umelecké dielo s jej vyobrazením, ktoré jej ako osobný dar venovali minister Gajdoš a  generálny tajomník Služobného úradu MO SR Ján Hoľko. Šéf rezortu obrany odovzdal ocenenia aj ďalším úspešným biatlonistkám za 5. miesto Paulíne a Ivone Fialkovým a Terézii Poliakovej a ich realizačným tímom. Dodatočne ho odovzdá aj lyžiarke Petre Vlhovej, ktorá je v súčasnosti v zahraničí. 
 
„Som nesmierne hrdý na to, že práve výkony športovcov našej Dukly boli na zimnej olympiáde tie najlepšie. Bolo vidieť, že do každej jednej súťaže vložili srdce a bojovali nielen za seba, ale za celé Slovensko. A jednoznačne potvrdili, že patria k športovej svetovej špičke,” povedal minister Gajdoš. “Ale naše poďakovanie nepatrí iba im, ale aj všetkým trénerom, členom realizačných tímov a vedeniu VŠC Dukla Banská Bystrica,” doplnil. 
 
Ako uviedla Anastasia Kuzminová, minca pre šťastie, ktorú dostali reprezentanti pri odchode na olympijské hry od ministra Petra Gajdoša splnila svoj účel. „Úprimnú podporu zo strany ministerstva obrany a pána ministra som cítila nielen vďaka spomínanému talizmanu, ale aj vďaka povzbudzujúcim správam a osobným gratuláciám, ktoré ma denno-denne motivovali do ďalších výkonov,“ povedala.  
 
Riaditeľ VŠC Dukla Banská Bystrica Roman Benčík pochválil výkony svojich zverencov na zimných olympijských hrách a uviedol, že peniaze, ktoré dostal ako odmenu od Ministerstva obrany SR použije ako prvú investíciu do novej kolieskovej dráhy pre biatlonistov Dukly. Maximálnu podporu pri budovaní novej dráhy s cieľom vytvoriť lepšiu infraštruktúru pre tréning našich úspešných športovcov zároveň prisľúbil aj šéf rezortu obrany.
 
Ministerstvo obrany udelilo úspešným športovcom aj finančné odmeny. Za zisk zlatej medaily vo výške 6000 eur, za striebornú 4500 eur a za 5. miesto 2500 eur. Finančné odmeny v nižšej výške dostanú aj ich tréneri.
 
Slovensko získalo na zimnej olympiáde v Južnej Kórei jednu zlatú a dve strieborné medaily, z ktorých všetky vybojovala biatlonistka Anastasia Kuzminová z Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica. Prvé miesto dosiahla v pretekoch s hromadným štartom a druhé miesta v stíhacích a vytrvalostných pretekoch. Tri piate miesta obsadili okrem Anastasie Kuzminovej aj biatlonistky sestry Ivona a Paulína Fialkové, Terézia Poliaková a lyžiarka Petra Vlhová.

Autor: MOSR - KOd, Foto: MOSR - Ivan Kelement - Dátum: 01.03.2018
Hodnotenie:
Čítanosť: 9288


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu