Spolupráca slovenského a poľského obranného priemyslu prináša ďalší spoločný projekt

Na medzinárodnej výstave MSPO 2015 v poľských Kielcoch bude mať tento rok premiéru nový produkt slovensko-poľského obranného priemyslu. Predstavitelia skupiny DMD GROUP Dubnica nad Váhom, ktorej 100-percentým akcionárom je od 1. júla Ministerstvo obrany SR, predstavia nový delostrelecký systém DIANA.

Výrobcami 155 mm / 52 cal. delostreleckého systému DIANA sú spoločnosti KONŠTRUKTA – Defence a ZTS – ŠPECIÁL na upravenom pásovom podvozku poľskej spoločnosti BUMAR. „Ide teda o ďalší konkrétny projekt slovenského a poľského obranného priemyslu. Veríme, že môže mať svoje uplatnenie najmä na tretích trhoch. Zároveň som rád, že v poslednom období zbrojárska výroba na Považí ožíva a že delostrelecký systém DIANA vznikol vďaka podpore súčasného vedenia Ministerstva obrany SR,“ uviedol generálny riaditeľ DMD GROUP Viliam Dubovický. 

Výstava MSPO v Poľsku je najväčšou svojho druhu v strednej Európe a tretia najväčšia európska výstava. Jej v poradí už 23. ročník sa koná v dňoch 1. – 4. septembra 2015. Jej súčasťou sú aj sprievodné akcie, ako sú konferencie, semináre a rôzne prezentácie, ktoré vytvárajú vhodnú príležitosť na prediskutovanie aktualít z oblasti obrannej techniky a technológií
 


Autor: MO SR - KOd, Foto: DMD GROUP - Dátum: 01.09.2015
Hodnotenie:
Čítanosť: 3844


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu