MOSR
Ministerstvo obrany Slovenskej republiky
Kutuzovova 8
832 47 Bratislava

www.mosr.sk
tlacove@mod.gov.sk

Minister Gajdoš si v obci Košariská pripomenul 137. výročie narodenia generála Štefánika


top
Minister obrany SR Peter Gajdoš sa dnes v Košariskách zúčastnil na spomienkovej slávnosnosti pri príležitosti 137. výročia narodenia generála Milana Rastislava Štefánika. Šéf rezortu obrany zároveň navštívil aj jeho rodný dom, v ktorom sa dnes nachádza múzeum venované pamiatke velikána slovenských dejín.

„Osobne považujem za mimoriadne dôležité pripomínať odkaz generála Štefánika najmä mladej generácii, aby každý žiak, študent vedel, kto bol a ako veľa toho urobil pre slovenský národ a pre vznik samostatného štátu Čechov a Slovákov,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. Zároveň pripomenul, že meno generála Štefánika dnes nesú ulice, námestia, či inštitúcie, čo je tiež dôkaz toho, aký to bol významný človek.

Ako ďalej uviedol bol by rád, ak by si Štefánikove životné krédo veriť – milovať – pracovať, oslovili mladí ľudia a predovšetkým profesionálni vojaci. „Oveľa ťažšie by sa tak v našej spoločnosti rozmáhalo zlu v podobe extrémizmu, či terorizmu," zdôraznil.

Vojak, diplomat, minister vojny a štátnik generál Milan Rastislav Štefánik zomrel tragicky 4. mája 1919, keď jeho lietadlo havarovalo v blízkosti lvanky pri Dunaji.


Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 21.07.2017