Katolícka TV LUX v káblových rozvodoch UPC

Obrázok k článku

Spoločnosť UPC od 17. decembra 2008 zaradila do svojej ponuky Televíziu Lux. Zapojenie v jednotlivých mestách sa uskutoční postupne: OD 17.12.2008 bude TV Lux zaradená v ponuke analógovej káblovej televízie v Bratislave, do konca týždňa v Košiciach, Žiline, Trnave či Banskej Bystrici a do Vianoc ju budú môcť sledovať diváci vo všetkých 32 mestách, kde spoločnosť UPC poskytuje služby káblovej televízie. V blízkej budúcnosti sa TV Lux stane súčasťou aj digitálnej káblovej televízie UPC.

Na Vianoce prinesie TV LUX hodnotný program zložený z tematických pásiem, dokumentov, koncertov, prenosov omší a animovaných aj hraných akvizícií. Počas vysielania 24. decembra vyšperkuje svoj program sedemnástimi premiérami a 25. decembra uvedie celovečerný hraný film o „svätom komediantovi“ s názvom Filip Neri.

TV Lux je slovenská katolícka televízia, ktorá začala vysielať 4. mája 2008. Jej zakladateľmi sú produkčné štúdio Lux communication, Slovenská provincia Saleziánov don Bosca a Konferencia biskupov Slovenska (KBS). Denne od 7:00 do 24:00 vysiela široké spektrum informačných, vzdelávacích, publicistických, ale aj zábavných programov určených pre divákov všetkých vekových skupín.


Autor: Dr. Tibor Ujlacký, Foto: Archív - Dátum: 21.12.2008
Hodnotenie:
Čítanosť: 172

Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu