Práce medzilaboreckých študentov na pôde ministerstva obrany

Po úspešnej spolupráci ozbrojených síl SR so Strednou odbornou školou v Medzilaborciach zavítali 2. decembra 2008 práce študentov tejto školy na pôdu Ministerstva obrany SR (MOSR) v Bratislave. Výstava s názvom Pozdrav z Medzilaboriec, ktorá je nainštalovaná v priestoroch Klubu MO SR do konca tohto roka, ponúka nielen informácie o histórii školy a jej činnosti, ale aj o práci regionálnych firiem, prezentuje krojované bábiky či drevorezby z dielne Medzilaborčanov.

 

Počas vernisáže výstavy dostala riaditeľka Strednej odbornej školy v Medzilaborciach Eva Solejová dekrét o prepožičaní čestného názvu Stredná odborná škola Andyho Warhola. Odovzdala jej ho Ľudmila Ghillány z Ministerstva školstva SR so želaním, aby sa škola vyznačovala všetkými kvalitnými vlastnosťami, ktoré meno tohto predstaviteľa pop-artu nesie. A to kreativitou, osobitným prejavom širokej škály umeleckých prostriedkov, kvalitou, ale aj neustálym rozvojom a v neposlednom rade úspechom a ocenením pedagogického i žiackeho snaženia. Za celú školu poďakovala ministerstvu školstva riaditeľka novo pomenovanej Strednej odbornej školy Andyho Warhola Eva Solejová a dodala, že škola sa tak stala jedinou na svete, ktorá ponesie názov kráľa pop-artu. "Je to pre nás veľká pocta, ale zároveň aj záväzok do budúcnosti," uviedla.

 

Myšlienka prezentovať najvýchodnejšie položený región Slovenska práve na ministerstve obrany vznikla v septembri tohto roku, keď profesionálni vojaci otvárali nový školský rok spolu so žiakmi medzilaboreckých škôl. Podujatie Deň s ozbrojenými silami v Medzilaborciach potvrdilo dlhodobý záujem ministerstva obrany prezentovať ozbrojené sily SR v mestách, v ktorých nikdy nesídlila posádka ani vojenský útvar. Bratislavskú výstavu, na ktorej možno vidieť to najlepšie čo región ponúka, zorganizovalo Ministerstvo obrany SR spolu so Strednou odbornou školou a Múzeom Andyho Warhola v Medzilaborciach.


Autor: Tlačové oddelenie MO SR, Foto: MO SR - Mário Pažický - Dátum: 02.12.2008
Hodnotenie:
Čítanosť: 992

Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu