Bdejte teda, lebo neviete, v ktorý deň príde váš Pán. - zamyslenie na 50. týždeň v roku 2017


40 Vtedy dvaja budú na poli: Jeden bude vzatý a druhý ponechaný. 41 Dve ženy budú mlieť na mlyne: Jedna bude vzatá a druhá ponechaná. 42 Bdejte teda, lebo neviete, v ktorý deň príde váš Pán. 43 Uvedomte si predsa, že keby hospodár vedel, o ktorej nočnej stráži príde zlodej, bdel by a nedovolil by mu vlúpať sa do domu. 44 Preto aj vy buďte pripravení, lebo Syn človeka príde v hodinu, o ktorej sa nenazdáte.(Mt. 24;.40 - 44)

Ja sa vrátim pre vás – pre tých čo veria Božiemu slovu.  Ježiš to povedal a stále to platí. Kedy? Nad tým si netreba lámať hlavu. Nikto z ľudí to nevie a mnohí sa už v minulasti stali šíriteľmi falošných poplašných správ. Preto bdejte, lebo neviete kedy príde váš Pán.
Keď som bol dieťa, mal som možno 5 – 6 rokov, moja prastará mama, ktorá bola ženou viery, mi hovorila o Ježišovom druhom príchode. Jeden bude vzatý, druhý bude zanechaný. Jedna bude vzatá, druhá bude zanechaná. Už ako dieťa som sa toho desil a kládol som si otázku. Prečo niekto odišiel s Ježišom a iný nie? Niekedy v noci som urobil „prieskum“, či moja babka je ešte tu, či už nenastal moment vytrhnutia cirkvi k Pánovi. Ona zomrela, ale toto som si zapamätal a mojou túžbou je pripraviť nielen seba, rodinu, ale aj ľudí v tomto národe na túto skutočnosť o ktorej hovoril Ježiš..
Keď sa Ježiš narodil v Judskom Betleheme, málokto ho čakal. V Betleheme sa v tomto období výnimočne darilo cestovnému ruchu. Aj vtedy sa ľudia viac zaoberali biznisom, ako záchranou pre svoju dušu. Mali vypredané hotelové izby až tak, že Boží Syn sa rodí v maštali. Tragédia dní v ktorých žijeme je v tom, že Ježišov opätovný príchod berieme na ľahkú váhu. Nevnímame potrebu záchrany vlastnej duše ako realitu, ale len ako fikciu verných ľudí, ktorí veria Kristovmu slovu. Keď sa naplní čas, Ježiš Kristus príde opäť na túto zem. V plnosti Božieho plánu, tak ako to bolo s Jeho narodením. On to povedal. Boh nie je človek, aby nás klamal. Sme pripravení?
 
Autor: Ján Šefčík - Dátum: 11.12.2017

Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu