Oslobodení - zamyslenie na 47. týždeň v roku 2017


„Amen, opäť vám hovorím: Ak dvaja z vás budú na zemi jednomyseľne prosiť o čokoľvek, dostanú to od môjho Otca, ktorý je v nebesiach. Lebo kde sú zhromaždení dvaja alebo traja v mojom mene, tam som ja medzi nimi.“ (Matúš 18:19-20)

Kniha Ernesta Kurtza Nie-Boh opisuje históriu anonymných alkoholikov. Spoločenstvo AA, to sú ľudia, ktorí si v určitej chvíli svojho života sami vedome priznali, že majú problém s alkoholom, že sú závislí od neho a rozhodli sa s týmto problémom, neduhom, popasovať. História AA začína tu, kde istý pán Bill Wilson, ktorý prestal piť si uvedomil, že napriek tomu, že sa alkoholu vyhýbal ako len mohol a kde mohol, stále mal chvíle, keď ho to veľmi lákalo, aby si vypil – aby sa vrátil späť k pitiu. Raz keď už nevedel odolať pokušeniu rozhodol sa, že prv ako sa opije, pôjde za svojim kamarátom Dr. Bobom, (o ktorom vedel, že má tiež problém s pitím) a prizná sa mu so svojou závislosťou na pití a povie mu aj o tom, že veľmi chce s tým prestať. Keď sa stretli a Bill sa priznal svojmu kamarátovi Bobovi aký je pijan, Boba to natoľko zlomilo, že sám otvoril svoje vnútro a povedal, že on má ten istý problém. Toto stretnutie dvoch priateľov Billa a Boba s rovnakým problémom, s rovnakým uvažovaním, premýšľaním, spoločným cieľom – naštartovalo u oboch cestu oslobodenia od závislosti na alkohole. Dodnes títo dvaja jednoduchí ľudia pomohli už miliónom a miliónom ľudí po celej zemi, aby sa dostali od alkoholu.

V Biblii sa píše, že kde sa dvaja, alebo traja ľudia stretnú pre dobrú vec, Boh tam bude s nimi a pomôže im. Preto neostávajme nikdy sami s tým čo nás trápi, bolí alebo frustruje. Nebojme sa ani nehanbime a zdôverme sa o tom. Povedzme o tom svojmu kamarátovi, priateľovi. Nehrajme sa na hrdinov – Supermanov, silných, nepremožiteľných, neoblomných, nezraniteľných, lebo nie sme takými. Môžeme do istého času potláčať zraniteľnosť, ale skôr či neskôr vyjde na povrch, ukáže sa, a my s ňou budeme musieť bojovať.
Autor: Stanislav Depta - Dátum: 20.11.2017

Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu