Minister Gajdoš rokoval so švédskou veľvyslankyňou H. Eduardsovou

Minister obrany Peter Gajdoš prijal dnes na pôde rezortu obrany švédsku veľvyslankyňu Helen Eduardsovú. Diskutovali o aktuálnych témach spolupráce v oblasti obrany, možnostiach jej prehĺbenia, modernizačných projektoch, ale strategických dokumentoch, ktoré slovenské ministerstvo obrany pripravilo v minulom roku. 
                                    
„Zhodli sme sa, že spolupráca našich krajín v oblasti obrany je na vysokej úrovni a máme aj do budúcnosti na čom stavať,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš. Na stretnutí sa diskutovalo aj o spolupráci v oblasti EOD, ako aj o slovenskom projekte nepriamej palebnej podpory „EuroArtillery“, ktorý bol zaradený do prvej vlny realizácie projektov PESCO. „Samozrejme vítame možnú účasť švédskych vojakov v pozícii pozorovateľov na cvičení RCHBO Toxic Valley 2018,“ uviedol šéf rezortu obrany. Ako ďalej uviedol naďalej tiež platí ponuka na účasť v kurze ISOC v Akadémii v Liptovskom Mikuláši.

V súvislosti s prijatými strategickými dokumentami, minister Gajdoš informoval švédsku veľvyslankyňu H. Eduardsovou aj o prijatom Dlhodobom pláne rozvoja obrany, ktorý predstavuje investičný plán do roku 2030 a jeho realizácii v praxi. V rámci regionálnej spolupráce je priestor na prehĺbenie vzťahov medzi V4 (ktorej bude Slovensko od júla predsedať) a zoskupením NORDEFCO.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 09.01.2018
Hodnotenie:
Čítanosť: 3313


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu