Vydarený tretí ročník Tankových dní Laugarício

V Trenčianskych Stankovciach sa uskutočnil v dňoch 19. a 20. júna už v poradí 3. ročník Tankových dní Laugarício. Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou ministra obrany SR Martina Glváča.

Tisícky návštevníkov sledovalo rekonštrukcie bojovej činnosti najmä z obdobia druhej svetovej vojny. V tomto roku sa kluby vojenskej histórie zo Slovenska, Českej republiky, ale aj z Poľska Maďarska, Chorvátska a Rakúska sústredili hlavne na priblíženie historického stretnutia sovietskych a amerických vojakov v apríli 1945 pri nemeckom meste Torgau na Labe.

V tomto roku mali možnosť návštevníci podujatia lepšie sa oboznámiť aj s technikou slovenských ozbrojených síl. Náčelník Generálneho štábu OS SR generálporučík Milan Maxim zdôraznil, že aj takýmto spôsobom chcú ozbrojené sily priblížiť občanom vybavenie a prípravu ich príslušníkov. „Je to veľmi dobrá príležitosť na prezentáciu ozbrojených síl, ich spôsobilostí a výzbroje a vybavenia. Budeme sa snažiť v podobnom duchu ich prezentovať aj v nasledujúcich ročníkoch tohto zaujímavého podujatia,“ vyhlásil generál Maxim.

Vidieť bolo okrem legendárneho tanku T-34, T-55 Kladivo, T- 72 aj čs. tančík vz. 33, stíhače tankov StuG-IV a SU-100, americké tanky Sherman M4A1 a Stuart M5, britské samohybné delo Sexton SPG 105 mm a techniku, ktorou disponovali aj čs. jednotky bojujúce na západnom fronte.

Autor: MO SR - Jozef Žiak, Foto: MO SR - Jozef Žiak - Dátum: 22.06.2015
Hodnotenie:
Čítanosť: 1767


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu