P. Gajdoš: Generálska hviezda nie je v ozbrojených silách samozrejmosťou, je to ocenenie dlhoročnej práce

Prezident Slovenskej republiky a hlavný veliteľ Ozbrojených síl SR Andrej Kiska dnes vymenoval dvoch nových brigádnych generálov Ozbrojených síl SR a troch povýšil do hodnosti generálmajor.

„Za tie dlhé roky sa veľmi dobre poznáme, a preto som presvedčený, že každý jeden z vás si dnešné povýšenie zaslúži. Generálska hviezda nie je v ozbrojených silách samozrejmosťou. Je to ocenenie vašej dlhoročnej práce. Nepochybujem o tom, že tá, ktorá vám dnes pribudla, bude pre vás aj naďalej motiváciou k tomu, aby ste si svoje úlohy v rámci ozbrojených síl plnili tak, ako doteraz, najlepšie ako viete,“ zdôraznil minister obrany Peter Gajdoš. Zároveň poďakoval aj rodinám za celoživotnú podporu ich blízkych. „Je pravdou, že svoju prácu robia častokrát na úkor času stráveného s vami,“ povedal minister.    

Do hodnosti generálmajor boli dnes povýšení veliteľ Pozemných síl OS SR Ondřej Novosad, veliteľ Vzdušných síl OS SR Miroslav Korba a riaditeľ Vojenského spravodajstva Ján Balciar. Do hodnosti brigádny generál boli vymenovaní náčelník Štábu strategického plánovania Generálneho štábu OS SR Ivan Pach a náčelník Vojenskej kancelárie prezidenta SR Vladimír Šimko.

„Služba v ozbrojených zboroch a osobitne s vysokou hodnosťou, nie je zamestnanie, ani povolanie, ale je to poslanie. Zabezpečuje jednu z najdôležitejších úloh štátu - obranu a bezpečnosť našich občanov,“ uviedol prezident SR Andrej Kiska.

Za všetkých poďakoval novovymenovaný brigádny generál Ivan Pach. „Dovoľte mi v mene vymenovaných a povýšených generálov poďakovať za dôveru a sľúbiť, že ju nesklameme,“  zdôraznil brigádny generál Pach. Potvrdil, že novovymenovaní a povýšení generáli svojimi skúsenosťami prispejú k ďalšiemu rozvoju ozbrojených síl.

Prezident SR dnes zároveň povýšil do hodnosti generál Policajného zboru SR doterajších plukovníkov Csabu Faragó, Vladimíra Šramka, Mariána Slobodníka a Juraja Bukuša.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 19.04.2016
Hodnotenie:
Čítanosť: 2958


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu