Minister Gajdoš podporí slovenský obranný priemysel na výstave IDEX

Obrázok k článku
Minister obrany Peter Gajdoš v dňoch 18.-21. februára navštívi medzinárodnú výstavu obrannej techniky IDEX 2017 v Abú Dhabí. V rámci výstavy v Spojených arabských emirátoch bude rokovať s významnými partnermi o možnostiach posilnenia obchodných vzťahov v obrannej oblasti, ako aj o ďalšom rozširovaní spolupráce. Ide o jednu z foriem, ktorou šéf rezortu obrany v zmysle programového vyhlásenia vlády podporí slovenský obranný priemysel.

Výstava v Spojených arabských emirátoch je významným miestom na prezentáciu slovenského obranného priemyslu, ktorý má vo svete veľmi dobré meno. Obranný priemysel významne vplýva aj na zvyšovanie zamestnanosti v daných regiónoch Slovenska.

Medzinárodný veľtrh obrannej techniky IDEX je v Abú Dhabí organizovaný s dvojročnou periodicitou a patrí medzi najprestížnejšie svetové výstavné akcie v oblasti obranného priemyslu. Je jednou z najdôležitejších veľtržných akcií svojho druhu. Výstavný areál s plochou 55 tisíc metrov štvorcových pravidelne navštevuje odborná verejnosť z krajín Blízkeho východu a ostatných regiónov sveta. V rámci výstavy sa uskutoční aj spoločná prezentácia Ministerstva obrany SR a vybraných spoločností slovenského obranného priemyslu, ktoré budú prezentovať svoje najmodernejšie produkty. Slovenská delegácia podporila výstavu svojou účasťou aj v roku 2015.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - ilustračné - Dátum: 16.02.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 1389


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu