Minister Gajdoš rokoval s macedónskym náčelníkom generálneho štábu genpor. M. Velichkovskim

Minister obrany Slovenskej republiky Peter Gajdoš dnes na pôde rezortu rokoval s genpor. Metodijom Velichkovskim, náčelníkom Generálneho štábu Armády Macedónskej republiky. Témami stretnutia boli priority v oblasti medzinárodnej bezpečnosti, ako aj doterajšia spolupráca oboch krajín v oblasti obrany.
 
Šéf rezortu obrany informoval macedónskeho náčelníka generálneho štábu o strategických dokumentoch, ktoré v tomto roku pripravil rezort obrany, a tiež o modernizačných projektoch pre Ozbrojené sily SR. “Naše strategické dokumenty zdôrazňujú primárnu zodpovednosť Slovenska za vlastnú obranu,” zdôraznil na stretnutí minister. 
 
Obaja tiež ocenili doterajšiu spoluprácu slovenských a macedónskych vojakov v zahraničných operáciách. Spoločne pôsobili napríklad v operáciách ALTHEA v Bosne a Hercegovine, ISAF v Afganistane, alebo v Iraku. 
 
Témou rozhovoru bola aj podpora integrácie Macedónskej republiky do EÚ a NATO, pri ktorej minister Gajdoš zdôraznil, že región západného Balkánu Slovensko vníma ako zahraničnopolitickú prioritu.  Na stretnutí tiež macedónskemu náčelníkovi generálneho štábu ponúkol možnosť ďalšieho pokračovania účasti príslušníkov macedónskych ozbrojených síl na Medzinárodnom kurze pre štábnych dôstojníkov (ISOC) v Akadémii Ozbrojených síl SR. V minulosti sa na ňom zúčastnilo 11 dôstojníkov z Macedónska.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Ivan Kelement - Dátum: 30.11.2017
Hodnotenie:
Čítanosť: 17201


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu