Ozbrojené sily vyšlú do Pobaltia do 152 profesionálnych vojakov

Obrázok k článku
Slovenskí vojaci budú v priebehu druhej polovice tohto roka plniť úlohy v Lotyšsku v rámci tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti NATO (eFP). Návrh na vyslanie dvoch 6 mesačných rotácií v počte do 152 profesionálnych vojakov dnes schválila Národná rada Slovenskej republiky. 
 
Príspevok Slovenska v Pobaltí je potvrdením aktívneho členstva v Severoatlantickej aliancii.  V Lotyšsku už od novembra minulého roka pôsobia dvaja slovenskí styční dôstojníci, ktorí pripravujú podmienky na pôsobenie našich vojakov v krajine.
 
Slovenskí vojaci budú v rámci bojovej skupiny tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti NATO pod velením Kanady pôsobiť vo výcvikovom priestore Adaži v Lotyšsku. Pôjde pritom o príslušníkov mechanizovanej roty, prvku velenia a riadenia, podporného prvku v podobe čaty opráv a prevádzky a súčasťou bude aj tím Vojenskej polície.
 
Návrh príspevku Slovenskej republiky do tzv. posilnenej predsunutej prítomnosti NATO (eFP) schválila Bezpečnostná rada, vláda SR, ako aj poslanci Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť a Zahraničného výboru NR SR.

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - ilustračné - Dátum: 16.05.2018
Hodnotenie:
Čítanosť: 2895


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu