Slovenská delegácia si v Prahe pripomenula 100. výročie vzniku Československej republiky

Minister obrany SR Peter Gajdoš sa dnes v Prahe zúčastnil na prvej časti oficiálnych osláv nadchádzajúceho 100. výročia vzniku Československej republiky.
 
„100. výročie vzniku spoločného štátu je zároveň pretrvávajúcim odkazom bratstva Slovákov a Čechov. A aj napriek tomu, že dnes delia naše dva štáty hranice, sme si aj naďalej blízki a navzájom spoľahlivými partnermi. V oblasti obrany a bezpečnosti sa to potvrdzuje tak na bilaterálnej úrovni, ako aj v rámci pôsobenia v medzinárodných zoskupeniach,“ zdôraznil minister obrany Peter Gajdoš.
 
Pri príležitosti 100. výročia vzniku samostatného štátu Čechov a Slovákov sa slovenská delegácia v Prahe zúčastnila aj na slávnostnom znovuotvorení Národného múzea. Počas ceremónie bol predstavený film „Kľúčové momenty spoločného storočia“, ako aj Symfonietta pri príležitosti 100. výročia vzniku samostatnej Československej republiky v podaní Symfonického orchestra Českého rozhlasu, či „Česko-slovenská/Slovensko-česká výstava 2018“. Oslavy budú pokračovať v nedeľu slávnostnou vojenskou prehliadkou, na ktorej sa zúčastnia aj príslušníci Ozbrojených síl SR

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - KOd - Dátum: 27.10.2018
Hodnotenie:
Čítanosť: 4459


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu