Minister Gajdoš potvrdil pripravenosť Slovenska plniť si svoje záväzky v NATO a naďalej aktívne prispievať ku kolektívnej bezpečnosti Aliancie

Slovensko je pripravené plniť si aj naďalej svoje záväzky vyplývajúce z členstva v Severoatlantickej aliancii, a to nielen vo forme navyšovania obranného rozpočtu, ale aj účasťou na misiách a operáciách medzinárodného krízového manažmentu. Po dnešnom rokovaní ministrov obrany členských krajín NATO v Bruseli to potvrdil šéf slovenského rezortu obrany Peter Gajdoš. 
 
„Slovenský obranný rozpočet by mal už tento rok dosiahnuť úroveň 1,74 % HDP, čo je až o 50 % viac v porovnaní s rokom 2018, pričom toto navýšenie súvisí predovšetkým s modernizáciou, po ktorej ozbrojené sily roky volali. A mňa samozrejme teší, že realizujeme historicky najväčšiu modernizáciu ozbrojených síl,“ uviedol minister obrany Peter Gajdoš.
 
Okrem zdieľania výdavkov na kolektívnu obranu dnes ministri hovorili aj o aktuálnej situácii a budúcnosti zostavy obrany a odstrašenia, ako aj o  pripravenosti našich ozbrojených síl. V tejto súvislosti zhodnotili tiež pokrok v rámci novej Politickej smernice a Vojenskej stratégie NATO. Podporu ministrov získala aj Politika NATO pre vesmír. 

Autor: MO SR - KOd, Foto: MO SR - KOd - Dátum: 27.06.2019
Hodnotenie:
Čítanosť: 3180


Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu