Na festivale Pohoda aj minister a vojaci

Ministerstvo obrany SR bolo už tradične jedným z hlavných spoluorganizátorov najväčšieho hudobného festivalu na Slovensku, Bažant Pohoda. V piatok podvečer navštívil festival a stretol sa s jeho riaditeľom Michalom Kaščákom minister obrany SR František Kašický. „Festival Bažant Pohoda na vojenskom letisku v Trenčíne je, aj bude. O to viac ma teší, že partnerstvo rezortu obrany a organizátorov festivalu sa posunulo k jasným pravidlám hry a pokračujeme s korektnosťou a so vzájomnou ústretovosťou,“ konštatoval Kašický. Letecké opravovne Trenčín, ktorých jediným akcionárom je ministerstvo obrany, poskytujú festivalu napojenie na elektrickú energiu, vodu a plyn. Organizátorom tiež zapožičali žeriavy aj nakladače, poskytli výpomoc vlastnej bezpečnostnej služby a uvoľnili im niektoré priestory. 

 

Michal Kaščák tiež vyjadril spokojnosť, že Pohoda pokračuje v priestoroch, ktoré patria ministerstvu obrany. „Trenčianske letisko je pre nás ideálny priestor, nepochybne tu chceme ostať a preto je fajn, že vzťahy s ministerstvom sa vyvíjajú dobre,“ povedal po rozhovore s ministrom. Šéf festivalu komentoval vojenský minitábor s obrnenou technikou, lezeckou stenou či regrutačným strediskom nasledovne: „Odkedy sme v NATO a naša armáda sa kamaráti s armádami aliancie a odkedy si zároveň myslím, že robí oveľa viac dobrých vecí, ako zlých vecí, som rád, že vojaci sú tu medzi nami...“

 

Kašický avizoval, že rezort obrany má záujem zúčastňovať sa na podobných verejných podujatiach, na ktorých ozbrojené sily môžu prezentovať svoju profesionalitu a pripravenosť a táto účasť zároveň môže napomôcť regrutácii. V areáli vojenského tábora na Pohode boli preto napríklad príslušníci pozemných síl s odmínovacím komplexom Božena, Aligátorom, či s obrneným transportérom. Letci sa prezentovali s bojovým vrtuľníkom Mi-24. Svoj stánok mala aj vojenská polícia a samozrejme nechýbalo spomenuté regrutačné stredisko či Army – kino. Medzi atrakcie patrila lezecká veža s logom profesionálnej armády, strelecký airsoft a vodný futbal. Sedem vojenských zdravotníkov si rozložilo svoje stanové Brigádne mobilné obväzisko, v ktorom poskytli 82 ošetrení najmä pri úpaloch a rôznych odreninách.


Autor: MO SR, Foto: MO SR - Pavol Vitko, video: MO SR - Braňo Gotthardt - Dátum: 21.07.2007
Hodnotenie:
Čítanosť: 353

Skočiť na hlavné menu


Skočiť na hlavné menu